← Zpět na reference

Případová studie

PROINTERIER

Společnost ProInterier s.r.o. poskytuje svým zákazníkům komplexní nabídku produktů a služeb pro tvorbu a vybavení interiérů. Od svého založení v roce 1991 se firma značně rozrostla a původní server dimenzovaný pro 40 uživatelů jí přestal kapacitně i výkonnostně vyhovovat.

POMALÝ SERVER A TECHNICKÁ OMEZENÍ

ProInterier potřeboval rozšířit serverovou kapacitu, aby zaměstnanci mohli bez obtíží a prodlev komunikovat se zákazníky i mezi sebou. Hardware byl dimenzovaný dostatečně, ale komplikací byly zastaralé licence a technická omezení, které neumožňovaly další využití řešení. Server často vypadával a uživatelé měli problémy s odezvou při síťové komunikaci.

Proto se společnost obrátila na nás a my přišli s projektem na kompletní oživení serverové infrastruktury, který zajistil její bezproblémový chod a dostatečný výkon pro rozrůstající se firmu.

DOSTUPNOST SÍŤOVÝCH SLUŽEB BEZ OMEZENÍ

Jako první jsme nainstalovali dva nové servery kvůli navýšení kapacity uživatelů. Jeden je využíván pro e-mailový a druhý pro souborový systém, aby nedocházelo k nadměrnému zatěžování, tak jak tomu bylo u původního serveru. Nové řešení funguje plynule a bez výpadků.

Při změně jsme mysleli především na pohodlí uživatelů a minimální zásah do chodu firmy. Celý upgrade jsme uskutečnili během jednoho víkendu. Veškerá data a emailové schránky jsme bezpečně přesunuli na nové servery. Zaměstnanci tak mohli od pondělí pohodlně pracovat bez obav z výpadku serverů.