← Zpět na reference

Případová studie

HOST

Vydavatelství HOST s.r.o. se snaží čtenářům zprostředkovávat rozmanité literární zážitky a dbá na kvalitě a literární úrovni vydávaných titulů, kterých ročně připraví až 150. Vydavatelství nás požádalo o výměnu dosluhujícího serveru za nový, optimalizovaný pro informační systém Helios.

SERVER V HAVARIJNÍM STAVU

Společnost chtěla nový server z jednoduchého důvodu. Původnímu serveru se blížil konec záruky a navíc uživatelům svým výkonem nestačil pro práci s podnikovým informačním systémem. Zaměstnanci si dlouhodobě stěžovali na pomalou práci s daty a dlouhé načítání prostředí.

OPTIMALIZACE, ZÁLOHA A BEZPROBLÉMOVÝ CHOD

Během víkendové odstávky jsme vydavatelství vyměnili původní server za nový, s aktualizovaným operačním systémem Windows Server. Veškerá data jsme přesunuli na nový server a osadili jsme jej SSD disky pro rychlou práci v operačním systému Helios. Vytvořili jsme taktéž vlastní emailový server Exchange a automatické zálohování v případě ztráty dat či pádu serveru.

Zaměstnanci pracují v informačním systému Helios mnohem efektivněji a veškerá data se díky SSD diskům kopírují mnohem rychleji, než tomu bylo u dřívějšího řešení. Vydavatelství ocenilo automatické zálohování, které před naším zásahem nikdo neřešil.