← Zpět na reference

Případová studie

HIWIN

Brněnská společnost HIWIN s.r.o. se specializuje na výrobu a distribuci motorů, pohonů, šroubů a lineární techniky do zemí jižní a východní Evropy. Firma se potýkala s výpadky internetu a pomalým informačním systémem Money. Proto nás požádala o přechod z cloudového řešení na vlastní server.

VÝPADKY INTERNETU A POMALÝ IS

Cloudový server je ideálním pomocníkem, pokud mají uživatelé přístup ke stabilnímu internetu. Jeho časté výpadky donutily firmu přejít na fyzický server, ke kterému se připojí každý pracovník bez jakýchkoliv problémů. Pomalá práce v účetním a podnikovém informačním systému Money byla špičkou ledovce v nefungující serverové infrastruktuře. Nezbývalo než provést upgrade za víkend.

KONEC VÝPADKŮ A ZRYCHLENÍ ODEZVY IS

Přestavbu serverové infrastruktury jsme odstartovali výběrem a nákupem fyzického serveru, který jsme osadili SSD disky pro rychlou práci s daty. Díky tomu se informační systém přestal zpomalovat a umožnil uživatelům rychle pracovat s potřebnými informacemi. Server jsme napojili na firemní síť a prostředí jsme následně virtualizovali.

O zálohování se stará profesionální řešení pro správu dat Veeam. Zaměstnanci se nemusí v případě pádu serveru obávat ztráty souborů či emailů. Po našem víkendovém upgradu se výrazně zrychlila práce v IS Money a výpadky kvůli internetové konektivitě jsou minulostí.