← Zpět na reference

Případová studie

DELTA INTERNATIONAL CARGO

DELTA INTERNTATIONAL CARGO s.r.o. nabízí svým klientům poradenství a služby v oblasti kamionové, lodní a letecké dopravy. Společnost neměla představu o rozložení dat na svých serverech a jejich potřebě. Proto nás oslovila s prosbou o optimalizaci IT infrastruktury.

SERVERY BEZ KONCEPCE

Firma s 15 uživateli provozovala tři fyzické servery, na kterých fungovaly různé operační systémy. Na všech serverech běžel Linux, na jednom virtualizovaný Windows. Serverová infrastruktura byla zbytečně komplikovaná – proto jsme se rozhodli přejít na jeden operační systém a jeden fyzický server, na kterém jsme v prostředí VMware virtualizovali dva Windows servery.

ZJEDNODUŠENÍ INFRASTRUKTURY A NASTAVENÍ ZÁLOH

Pro firmu jsme zvolili nejlepší možné řešení. Využili jsme stávající licence Windows pro jeden fyzický server a provedli jsme virtualizaci nového serveru pro doménové služby. Důležitým krokem bylo nastavení doménové struktury, kterou do té doby společnost nepoužívala. Emailové řešení jsme přesunuli z hostingu do lokálního prostředí.

Dříve se emailové schránky uživatelů často přeplnily a musely se manuálně archivovat. My jsme uložili veškerou emailovou komunikaci na server, který je zálohován, tudíž uživatelům nahrozí ztráta jediného emailu. Celou akci jsme uskutečnili během víkendu. Servery a potřebný software jsme nachystali dopředu, modernizaci infrastruktury a přesun dat jsme provedli za 48 hodin. Současně jsme optimalizovali souborový systém a nastavili jsme zálohu dát na síťové disky pro všechny uživatele.