← Zpět na reference

Případová studie

ARCHEOLOGICKÝ ÚSTAV BRNO

Archeologický ústav Brno je veřejná instituce fungující pod Akademií věd České republiky, která se soustředí především na výzkum pravěkých a středověkých dějin na území Moravy a českého Slezska. Kvůli dosluhujícímu serveru se Archeologický ústav rozhodl koupit nový, který svým úložištěm a výkonem bude stačit na zálohu rozsáhlých archivů. My jsme se postarali o výběr hardwaru, vytvoření projektu a následnou dvoudenní realizaci.

SERVER S KONČÍCÍ ZÁRUKOU

Ústav provozoval server, kterému končila záruka, a navíc jej nemohl dále upgradovat. Proto jsme zvolili koupi nového VRTX serveru, který lze v budoucnu doplnit o další žilety a tím pádem zvýšit jeho výkon. Výměna žilet je jednoduchá a trvá jen pár minut, což značně usnadňuje realizaci hardwarových vylepšení.

RYCHLÁ PRÁCE S DATY

Přechod na nový server jsme odstartovali aktualizací operačního systému na Windows Server 2019, poté jsme přesunuli data 130 uživatelů na nové úložiště, které se skládá z rychlých SSD disků. Pracovníkům se tak veškeré soubory načítají mnohem rychleji a kopírování souborů je mnohonásobně rychlejší než tomu bylo u předchozích pevných disků. Archeologický ústav ocenil žiletový server, který může v případě potřeby upgradovat a nemusí sahat po složitém řešení.